Жилберт Барнс одговори на прозивката на Чимаев: Пет рунди во Бразил!

220

Изгледа Хамзат Чимаев и Жилберт Барнс се договорија на пресметка, а сега останува на УФЦ да ја заврши работата.

Имено, Бразилецот преку Твитер му одговори на Чимаев, кој пред неколку дена уште еднаш го прозва во видео порака на својот Јутјуб канал.

Шведско-чеченскиот борец повтори дека го сака мечот, и е подготвен да се бори во Бразил. На Барнс очигледно му се допадна идејата:

„Дана Вајт, организирај борба, јас сум безбеден внатре! Пет рунди во Бразил. Ајде да се бориме“!

Жилберт Барнс последната борба ја имаше во јули минатата година кога со едногласна одлука на судиите го победи Стивен Томпсон.

Големиот Хамзат Чимаев долго време се опоравува од последиците од коронавирусот, а потоа триумфално се врати на мечот против Џинглијанг Ли на крајот на октомври минатата година. Борц ги победи Кинезите гушејќи се во првата рунда.

https://twitter.com/GilbertDurinho/status/1483193486677532679?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1483193486677532679%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fmma%2Fgilbert-burns-odgovorio-na-chimaevu-prozivku-pet-rundi-u-brazilu%2F