Ву шу тимот на Македонија освои 4 медали на Осло вушу опен 2017 (ВИДЕО)

Македонскиот национален тим во ву шу освои 2 златни, 1 сребрен и 1 бронзен на 6-тото издание на Осло вушу опен 2017 во конкуренција на натпреварувачи од 20-тина земји.

Златни медали освоија Пепи Велков (- 70 кг) и Витанче Витанов (+80 кг), Филип Мицески (+80 кг) сребрен и Марко Андонов (-65 кг) бронзен.

Горан Андонов може да биде горд нанатепреварувачите и соработниците: Пепи Велков, Марко Андонов, Бојан Цветановски, Витанче Витанов, Дејан Паунов, Филип Мицевски, Зоран Спасов и Дана Силјан.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО