Вајлдер до Руиз: Се однесуваш како кукавица

Дионтеј Вајлдер тврди дека Енди Руиз е очаен да се бори со него.

„Бронзениот бомбардер“ верува дека Руиз почнува да го покажува својот очај за борба откако Вајлдер ги одбил неговите барања. Дионтеј му даде шанса за борба на Руиз, а победата ќе му донесе трилогија со Ентони Џошуа во Саудиска Арабија.

Се покажа дека проблемот е таткото на Руиз, кој бара 25 милиони долари. Вајлдер се насмеал на ова барање и одбил да им даде толку пари. Руиз (35-2, 22 КО) и поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија Вајлдер (43-2-1, 42 КО) би можеле да се сретнат наесен доколку се согласат на договор.

Прво треба да се договорат за пари, што нема да биде лесно.

„Не ве предизвикав на борба. Ти ме предизвика. Не те малтретирав да се скараш, ти направи. Не бев очаен за кавга, а ти ни се јави на телефон.

Твојот разговор е неразумен. Не сум од оние кои се однесуваат како кукавица. Многу луѓе зборуваат, но малкумина дејствуваат.

Ако сакаш да видиш што е нокаут, тогаш побарај ме. Не сум далеку“, изјави Вајлдер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО