Утре во Штип се одржува „Трофеј штипски боречки асови“

Утре во Штип се одржува Меѓународен турнир во борење „Трофеј штипски боречки асови“ во организација на Балканец.

На турнирот се пријавени 5 екипи од Бугарија ,4 од Косово и повеќе клубови од Македонија, односно над 200 борачи.

Турнирот ќе се одржи во спортската сала „Јордан Мијалков“ со почеток во 11 часот, а свеченото отворање е во 14 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО