Усман Нурмагомедов приведен под сомнение дека со автомобил удрил полицаец (ВИДЕО)

225

Братучедот на Хабиб, Усман Нурмагомедов (14-0) одеднаш се најде во неволја. Имено, московската полиција го уапсила борецот на Белатор, а тој моментално е во притвор.

Усман е приведен поради сомнение дека со автомобил избегал од местото на несреќата заедно со неговиот пријател Камал Идрисов.

Во бегство со автомобил удрил полицаец, а инцидентот се случил во близина на аеродромот во Каспиското Море.

Откако со авион слетале во Москва, полицијата ги уапсила и двајцата. Засега не е познато кој го управувал автомобилот.

Усман се изјасни за невин.

Непоразениот Дагестанец, откако доминираше на различни промоции оваа година, потпиша за Белатор, за кој веќе имаше три борби.