УФЦ продава фигурки со легнатиот Мек Грегор (ФОТО)

Најголемата ММА организација во светот, УФЦ, е подготвена на се за пари. Дана Вајт и неговите луѓе заработија многу милиони од Конор Мек Грегор и продолжуваат да го прават тоа. Веб -страницата на организацијата веќе има нова фигура на Мек Грегор која секој може да ја купи.

Предметната фигурина ни е прикажана во различни пози, од кои едната е лежечка. Секој што сака да поседува лежечки Мек Грегор ќе треба да плати 35 долари. Годината дефинитивно беше тешка за Мек Грегор, кој загуби со нокаут од Дастин Пориер во јануари.

Неколку месеци подоцна, Конор повторно загуби од ТКО од Пориер, откако ја скрши ногата. Мек Грегор многу се вложи во двата меча, а заради тоа УФЦ ја пуштат на пазарот фигурата.

Пред неколку недели и Џејк Пол направи синџир со заспаниот Конор Мек Грегор и му го подари на Дастин Пориер.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО