Ударот со глава му помогнал на Џонс да го нокаутира Густафсон! (ВИДЕО)

anthony-johsnon-gustafsson

Ентони Џонсон многумина изненади нокаутирајќи го тазе претендентот за титулата Александер Густафсон. Со оваа победа „Rumble“ си обезбди дуел против шампионот во полутешка категорија Џон Џонс.

 Вчера се појави видео, на кое се гледа дека Џонсон со глава го удира Густафсон пред да го нокаутира.

По ударот со глава, во исто време и го приземјува, по што му задава удар со десната рака.Ударите со глава, сепак, не се дозволени во правилникот на УФЦ.

http://youtu.be/aq4rH1G127M

 „Не го осетив ударот со главата“, рече на прес-конференцијата по мечот Густафсон.

Сепак, решавачки беше ударот со рака.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО