Трето место за Нуров на „Али Алиев“ во Русија!

Гајдаров, Нуров и Пешко
Гајдаров, Нуров и Пешко

Борачот со македонски пасош Магомедбаги Нуров го освои бронзениот медал на мошне силниот турнир во борење слоноден стил „Али Алиев“ во Каспијск, Макачкала, во Русија.

Тој бронзениот медал го освои во категоријата до 97 килограми, а на турнирот го водеа тренерите на Вардар Гајдар Гајдаров и Љубиша Пешко.

Nurov tret na Ali Aliev

Се очекува и настапот на нашиот репрезентативец Халил Зубаиров.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО