ТОП 10: Миочиќ и Кро Кап на листата на најдобрите тешкаши на сите времиња предводени од Федор (ВИДЕО)

Угледниот боречки портал Sherdog.com не удостои овој пат со топ листата која сигурно ќе ги израдуваат сите ММА фанови, но и ќе поттикне дебата со оние кои не го делат истото мислење.

Конечниот избор на Брајан Кнап го најдоа, по негово мислење, 10-те најдобри тешкаши во историјата на слободната борба.

На фановите најдрага, често пати нарекувана „кралска категорија“, ги опфаќа некои од најпознатите имиња кои во текот на различни периоди чекореа во најголемите светски арени, а во избраното друштво се најдоа и легендарниот Мирко Филиповиќ и актуелниот шампион во тешка категорија на денес најсилната ММА промоција – Стипе Миочиќ.

10.Марк Колеман

9.Стипе Миочиќ

https://youtu.be/CMB1MnbFFsc

8.Жуниор дош Сантос

7.Џош Барнет

https://youtu.be/YeO3dqb5Qm8

6.Ренди Кутур

https://youtu.be/-r7x5u-wfb8

5.Мирко Филиповиќ

https://youtu.be/i6OrkD3lSBo

4.Каин Веласкез

https://youtu.be/LQ049_NdH3Y

3.Антонио Родриго Нужеира

2.Фабрицио Вердум

https://youtu.be/ni0wf8qaX4Y

1.Федор Емилијаненко

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО