Стрикленд и Адесања се соочија (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ, Израел Адесања и предизвикувачот Шон Стрикленд се соочија пред нивната борба на УФЦ 293 овој викенд во Австралија.

Адесања (24-2 ММА, 13-2 УФЦ) ќе се обиде да ја направи првата одбрана во вториот шампионски период во средна категорија во сабота, кога ќе се соочи со Стрикленд (27-5 ММА, 14-5 УФЦ) во главниот настан на вечерта.

Двајцата покажаа почит еден кон друг, без непотребна тензија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО