Страшна сцена од САД: Поранешниот борец на УФЦ брутално нокутиран со недозволен потег (ВИДЕО)

Ја загуби свеста во истата секунда, но на крајот ја напушти салата како победник.

Legacy Fighting Alliance (ЛФА) во петокот се врати на сцена и го привлече вниманието на боречите вештини со првиот настан по паузата предизвикана од коронавирусот.

Борбечкиот настан од Јужна Дакота осамна на насловите страници на многу медиуми благодарение на мечот во кој го гледавме поранешниот борец на УФЦ Бостон Салмон (7-3) и ветеранот Шон Вест (16-11-1НЦ).

Имено, во неговиот прв настап по напуштањето на УФЦ, 29-годишниот Салмон беше тешко нокутиран со недозволен потег, односно со колено на главата кое лзаврши во моментите кога беше на подот. Што, се разбира, не е дозволено …

Хаваецот со прекарот „Бум бум“ ја загуби свеста во втората секунда, а Вест тргна да ја прослави победата. Сепак, неговото славење беше краткотрајно бидејќи набргу беше дисквалификуван, па победата на ЛФА 84 му е препишана на неговиот ривал.

Погледнете ја ситуацијата од втората рунда во продолжение на текстот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО