Страотен нокаут го освои светот (ВИДЕО)

153

Боксерот од Никарагва, Мелвин Лопез се борeше против колумбискиот борец Јеисон Варгас. Мечот се одигра во Мајами и заврши со нокаут победа на Лопез.

Видеото од кратката битка е објавено на Твитер и добива се поголема популарност поради импресивниот нокаут со еден отсечен удар.

Лопез го нокаутира својот противник во првата рунда, а навивачите го опишаа решавачкиот удар како „страшен“ и „заплашувачки“.