Сент Пјер посака меч Сталоне – Ван Дам во октагонот?

63

Една од легендите на ММА, Жорж Сент Пјер, побара да има борба во октагонот меѓу познати личности. Како пример за евентуален дуел беа посочени Силвестер Сталоне и Жан Клод Ван Дам. Холивудските ѕвезди кои со децении снимаат во акциони филмови.

Покрај тоа, Ван Дам се пошегува со Сталоне, па дури и го имитираше.

„УФЦ има потреба масовно да привлече публика. Треба да видиме луѓе кои се популарни меѓу сите, а не само меѓу приврзаниците на мешани боречки вештини. Ајде да да ги усогласиме спортот со шоуто. Би поддржал меч меѓу Жан Клод Ван Дам и Силвестер Сталоне“, рече Сент Пјер.

.