Сениорскиот кендо тим ќе учествува на Европскиот шампионат во Франција

Машкиот македонски сениорски кендо тим овој викенд ќе учествува на 32-от Европски шампионат во Буве, Франција.

Со малку проретчен состав Македонија ќе ја претставуваат:

1.Андреј Атансовски

2.Игор Никовски

3.Менсур Бојда

4.Владимир Пешков

5.Александар Кеско

6.Матеј Ивановски

„Македонија се наоѓа во група со Малта и Португалија, две солидни  и искусни селекции. Иако сме во малку проретчен состав очекуваме да ја поминеме групата и да се избориме за подобар пласман понатаму” изјави Андреј Атанасовски, капитен на македонската кендо репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО