Почина Кевин Рендлеман!

Mirko-Filipovic-vs.-Kevin-Randleman

УФЦ и Прајд ветеранот Кевин Рендлеман не напушти минатата ноќ на 44-годишна возраст.

Веста за американските медиуми ја потврди, Вес Симс, кој некогаш тренираше со американскиот борец. Според информациите, кои во моментов се на располагање, Рендлеман отишол во болница со пневмонија, а кратко потоа му откажало и срцето.

Еден од пионерите на ММА во текот на кариерата, се сретна со најголемите имиња на овој спорт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО