Педофилот од случајот Веласкез: Невин сум!

Хари Гуларте, човекот кој наводно го силувал синот на поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Каинн Веласкез, се изјасни за невин. Гуларте рече дека не е виновен за ниту едно од наводите за сексуална злоупотреба на дете под 14 години.

Претходно оваа недела, судијата во округот Санта Клара, Калифорнија, издаде наредба за ограничување, наредувајќи му на Гуларте да е на оддалеченост на 100 метри од наводната жртва. Тој се врати во судот на 20 септември на прелиминарно рочиште.

Гуларте присуствуваше на рочиштето преку видео врска и даде кратки одговори додека разговараше со својот адвокат. Веласкез беше уапсен на 28 февруари и обвинет за обид за убиство. На Каин му се заканува казна затвор до 20 години и доживотен затвор доколку биде осуден.

Гуларте е обвинет за блуд со 4-годишниот син на Веласкез. Моментално е во домашен притвор, а Веласкез е во затвор од февруари, а два пати му беше одбиена кауцијата и ставање во куќен притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО