Обложувалниците го нудат ММА мечот Мек Грегор – Мејведер

Без оглед на тоа дали овој митски дуел навистина ќе се одржи, светските он-лајн обложувалници одлучија да не губат време.

Па така оваа недела почнаа да го нудат мечот меѓу УФЦ шампион Конор Мек Грегор и боксерската мега ѕвезда Флојд Мејведер Јуниор по ММА правилата. Тоа е дуел кој се погласно се зборува веќе некое време; УФЦ силно го сака, Мек Грегор сигурно не би бил против, но познатиот боксер е се уште се мисли.

Но, независно од тоа дали ќе го видиме овој меч или не, некои обложувалници го ставиле во својата понуда и на  него може да се обложувате уште од денеска. Се разбира, доколку дуелот не одржи во период од една година, обложувалницата ќе ви врати почетниот влог.

Во првиот понуди, очекувано,  Конор Мек Грегор е голем фаворит. Квотата на неговото славење е скромни 1.11.

Доколку сакате да целите на изненадување, тогаш на располагање имате многу посочен коефициент. Квотата на Мејведер за ММА победа е околу 6.50. Ова значи дека вашиот почетен влог може и шесткартно да се зголеми ако по некое чудо поранешниот светски шампион во бокс го совлада Ирецот во славниот октагон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО