Објавена е борбената карта за УФЦ Вегас 91

УФЦ Вегас 91 ќе се одржи овој викенд.

https://twitter.com/UFCEurope/status/1782358686863626287?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1782358686863626287%7Ctwgr%5E02726e580214534bf4736ea90e6b1ae3c10da86a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fobyavixa-bojnata-karta-za-ufc-vegas-91%2F

Настанот ќе го предводи Матеуш Николау против Алекс Перез, а борбата ќе биде во мува категорија.

Матеуш доаѓа по пораз од Брендон Ројвал во април 2023 година. Неговиот пораз ја прекина серијата од 6 победи. Перез, пак, доаѓа по поразот од Мохамед Мокаев, кој го претрпе во март годинава. Загубата беше негова 3-та по ред во организацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО