Њујорк го легализира ММА

lorenco ferita

Вчера MMA се доближи на еден чекор до целосна легализација во Њујорк. Предлогот беше упатено до њујоршкиот гувернер, Ендрју Куомо, кој се согласил да го потпише.

 Овој предлог е многу важен за ZUFFA кои не можеа да го остварат својот настан во Њујорк.

 Во видеото ќе ги видите Лоренцо Ферита, управител на УФЦ, и колеги од ZUFFA како го слават легализирањето на спортот.

https://youtu.be/ri0hrLpdPQ0

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО