Натпреварувачка на УФЦ се соблече (ФОТО)

Натпреварувачката на УФЦ, Клаудија Гадела се соблече и ги воодушеви обожавателите со фотографии на социјалните мрежи. 32-годишната Бразилка напиша дека нејзините обожаватели треба да ја носат својата ранливост како круна, без оглед дали е направена од трње или диво цвеќе.

„Клаудиња“ има учинок 18-5 во ММА и е поранешна предизвикувачка за титулата. Таа заврши 9 мечеви и не загуби со завршница. Во последните шест битки, Гадела забележа 3 победи и 3 порази.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО