Мек Грегор упатил смртни закани за Пориер, објавил и слика од ќерка му (ФОТО)

Ирскиот борец Конор Мек Грегор загуби во борбата против Дастин Пориер откако ја скрши ногата во завршницата на првата рунда, но ниту тоа не го спречи да продолжи со смртните закани кон неговиот противник.

Мек Грегор не може да се помири со поразот од Порие, па овој пат ги премина сите граници откако испратил смртни закани до семејството на Пориер, а потоа објавил и фотографија од ќерката на неговиот ривал.

Ирецот веднаш се соочил со големи критики од јавноста, по што решил да ги избрише фотографиите, но некој успеал да ја зачува неговата објава и повторно ја објавил на социјалните мрежи.

https://twitter.com/FurysFightPicks/status/1414832369333276685?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1414832369333276685%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport1.mk%2Fbozhem-mali%2Fkikboks%2Fmekgregor-imal-smrtni-zakani-za-porie-a-objavil-slika-i-od-kjerka-mu-foto

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО