Мејведер му покажа на големиот талент кој е кој и за помлаку од три минути зарботи 9 милиони долари (ВИДЕО)

На бокс легендата Флојд Мејведер i требаа нешто помалку од три минути да го нокаутира младиот Теншин Нaсукава на Ризин 14 во егзибоцискиот меч. Наместо новогодишен спектакл навивачите видео само една рунда во која Американецот ја потврди фаворитската улога и класата.

Уште во првата рунда Мејведер тргна силовито – три пати го испраќаше на подот Нaсукава по што од таборот на Јапонецот беше фрлен пешкир кој го означи крајот на овој дуел. Ова за пензионираниот Флојд беше прв настап, борба по триумфот над Конор Мек Грегор во август 2017 година, а од истата заработи 9 милиони долари.

Требаше да има три рунди од по три минути, ама Флојд одлучи да го скрати „спектаклот“ и за само две минути да си добие новогодишен бонус од соништата.

https://twitter.com/MikeyThomasMMA/status/1079745434351005699

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО