Се претставил како УФЦ борец, пукал и ранил осуммина (ВИДЕО)

Осум лица се повредени откако маж почнал да пука пред бар во Сан Антонио, Тексас.

Вилијам Мекманус, началник на полицијата, соопшти дека човекот изјавил оти е УФЦ борец од Калифорнија, а потоа извадил пиштол и почнал да пука. Се почнало откако човекот пиел со група во ресторанот на нваденото место, а потоа решил да оди на друго место.

https://twitter.com/noromannet/status/1271828150683602944?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fmazh-predstavyasht-se-za-ufc-boets-strelya-i-rani-8-dushi

Групата тргнала во барот „Ребар“, но обезбедувањето не ги пуштило, затоа што биле премногу пијани. Ова очигледно го налутил еден човек од групата кој се претставил како УФЦ борец, а потоа отишол до автомобилот, извадил оружје и почнал да пука, повредувајќи осум лица.

Сите жртви на пукањето се во стабилна состојба. Инспекторите ги прегледуваат снимките од безбедносната камера во обид да ги идентификуваат осомничените.

https://twitter.com/ThePugilistMag/status/1271897671196868609?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fmazh-predstavyasht-se-za-ufc-boets-strelya-i-rani-8-dushi

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО