Марко Андонов петти на силниот турнир во Грузија

Марко Андонов денес се бореше за 3 место  на силниот Меѓународен турнир „Скхирели куп“ во Гори, Грузија, при што загуби од репрезентативецот на Ерменија. Андонов го освои солидното 5 место во категорија до 74 килограми.

На турнирот настапуваа борачи: Казахстан, Ерменија, Азербејџан, Украина, САД, Македонија и Грузија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО