Мамутовски против Украинец, А. Рустемовски ќе се пресмета со Полјак на ЕП во бокс за помлади сениори

Бајрам Мамутовски ќе се бори против Украинец, Адријан Рустемовски со Полјак на Европското првенство во бокс за помлади сениори и помлади сениорки во Пореч, Хрватска.

Маутовски на 11 април ќе ги одмери силите со Олександар Звириев од Украина, а Адријан Рустемовски со Полјакот Сочовка Игор Презмислав на 7 парил.

На Европското првенство во Пореч се пријавени 253 помлади сениори и 123 помлади сениорки (вкупно 376 млади боксери и боксерки родени 2006 и 2007 година) од 35 земји.

Европско првенство – Пореч:

48 кг Бајрам Маутовски – Олександар Звириев (Украина) 11 април ¼ финале

57 кг Адријан Рустемовски – Сочовка Игор Презмислав (Полска) 7 април 1/16 финале

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО