Мајк Тајсон и на 53 години покажа дека има одлични движења, а фановите „шизнаа“ (ВИДЕО)

43

Мајк Тајсон пред 14 години стави крај на својата неверојатна кариера, а како што одминува времето, големите фанови на боксот се почесто копнеат по борци каков што беше „Желениот Мајк“.

Тајсон беше вистинска атракција во боксерскиот ринг и со своите удари претставуваше сериозна закана за противниците, а во последните 24 часа, вирален хит на социјалните мрежи стана едно видео од домашни услови, кое ни доловува какво движење има неповторливиот шампион и на 53-годишна возраст.