Лилјана Недановска настапи на јуниорскиот Европски куп во Подгорица

Лилјана Недановска настапи на јуниорскиот Европски куп во Подгорица, Црна Гора.

Во првото коло во категоријата до 63 килограми се сретна со Црногорката Теодора Влаховиќ и загуби. Од друга страна, Влаховиќ во наредното коло загуби и не ги продолжи борбите за да и овозможи репасаж на нашата репрезентативка.

На турнирот настапија 207 натпреварувачи од 26 држави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО