Лекарите му дозволија на Тајсон да се бори со Пол

Поранешниот апсолутен светски шампион во бокс Мајк Тајсон доби дозвола да се бори со Џејк Пол. Ова за ТАСС го соопшти претставникот на Тајсон.

Претходно се дозна дека Тајсон имал проблеми за време на летот поради последиците од чир.

„На Мајк му е одобрено од лекарите да се бори. Нема закана за битката“, вели соговорникот на агенцијата.

Тајсон ќе се бори на 20 јули против блогерот Џејк Пол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО