Конор по апсењето: Трпение – сапсение му е мајката! (ВИДЕО)

62

Конор Мек Грегор повторно се најде во насловните вести на сите спортски медиуми, но сега со друг инцидент. Ирецот беше ослободен во раните утрински часови по апсењето во Мајами, по кршевњето на телефонот за обожавател кој се осмели да го снима по кукурикањето на првите петли.

„Во овој свет трпението е доблест на која работам. Ги сакам моите навивачи. Ви благодарам на сите“, пишува на Инстаграм Мек Грегор.

Конор е пуштенсо кауција од 12.500 долари. Се очекува против него да се поднесе тужба за посегнување по туѓа сопстевност.

.