Конор Мек Грегор му испратил црвени гаќички на Жозе Алдо

На почетокот на неговата кариера во УФЦ, Конор Мек Грегор стана познат по своите вештини и на микрофонот и во октагонот.

„Озлогласениот“ создаде многу фрази, а една од нив беше концептот „црвена ноќ во бикини“ што го измисли за време на прес-конференција во 2016 година.

„Се караш со мене, тоа е празник. Кога ќе потпишеш да се бориш со мене, тоа е празник. Се јавуваш дома, се јавуваш на жена ти. Душо, го направивме тоа! Ние сме богати, душо!

Конор Мек Грегор не збогати! Соблечете ги црвените гаќички!“, му рекол тогаш Мек Грегор на Рафаел дос Анчос.

Таа мала фраза оттогаш се користи во целиот спорт и очигледно стана закачка меѓу Алдо и Мек Грегор. „Кралот на Рио“ за време на интервју за медиумите во Бразил изјави дека Мек Грегор му испратил црвени гаќички вечерта на УФЦ 200.

„Тоа беше едноставно забавно. Мислам дека бевме во „Ред рок“ во Лас Вегас. Тоа беше ноќта кога го победив Френки Едгар. Конор само ги испрати на шега“, изјави Алдо.

Хозе ќе биде примен во Куќата на славните во јули на церемонија која најверојатно ќе се одржи во Лас Вегас. Мек Грегор ја коментираше веста и рече дека тоа е сосема заслужено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО