Конор ја прославуваше титулата со убавата Аријана Селена! (ФОТО)

mek gregor i selesta

По неверојатната вечер на УФЦ 189, во која учествуваа не само борците, туку добија шанса да влезат во октагонот и во историјата и оние за кои целата претстава беше сон-страствените навивачи. 

УФЦ 189 ќе остане во историјата како можеби најдобрoта претстава на борбената карта, но и со храбрите иновации, кои ги направи менаџментот на компанијата. Нови тимови, нов дизајн, промена во графиконите и изнајмувањето на услугите на добитничката на Греми наградата – Шинед О’Коннор и Ерн Луис за изаднието во живо, чии песни ги придружуваа борците до кафезот.

Откако љубимецот на Европејците и несомнено на сите Ирци го направи она што го ветуваше со месеци и се докопа до титулата на УФЦ (иако во моментов тоа е само привремен појас), очигледно дека Мек Грегор не ги споделил предвидувањата со публиката дека ќе прославува во клуб Foxtail со најценета ринг девојка и водител – Аријана Селена. Има гласини дека и шефовите на УФЦ – Дана Вајт и Лоренцо Фертита, присуствувале на прославата.

Mek gregor i devojki

„The Notorious“ изгледа задоволен во друштво на латино искушението што парадираа со таблите во октагонот. Така не се загледуваше во кафезот, за разлика од ситуацијата во клубот, таму едно погрешно движење младата супер ѕвезда може да чини многу повеќе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО