Коди Гарбранд на работ на тепачка со силен Русин за време на подкаст (ВИДЕО)

Не е случајно што прекарот на Коди Гарбранд е „Ноу лав“. Поранешниот шампион на УФЦ во бантам категорија моментално е надвор од октагонот поради серија сериозни повреди кои го мачат со години, но неговиот темперамент продолжува да се покажува надвор од кафезот.

Коди моментално е во Русија и му помага на неговиот близок пријател кој има тешка борба во тамошната организација АЦА. За време на една подкаст емисија, сепак, работите станаа груби откако локалната ММА ѕвезда Бибер Тјуменов, кој исто така ќе биде противник на долгогодишниот тренинг партнер на Коди, скокна на коментарот на поранешниот шампион за него. За да ја смират тензијата во старт, неколку случајни минувачи скокнаа и ги оттурнаа двајцата, со идеја да не влезат во разменана удари. На типичен начин, Коди не остана залепен за столот и изгледаше подготвен да дејствува во случај дипломатијата и надворешното мешање од другите да не го дадат посакуваниот резултат.

Иако тоа не доведе до вистинска конфронтација, ситуацијата потсети на претходните „настапи“ на Габранд, кој во блиското минато ја заслужи славата на бескомпромисен борец со своите принципи и чест, подготвен и решен да се соочи со секој кој поради некоја причина го доживува како закана за неговиот авторитет. Ова се случи пред години и во боречкото шоу на ТУФ, кога Конор Мек Грегор ја вжешти ситуацијата и побара реакција од противничкиот табор. Тогаш скокна единствениот од тимот Коди, кој сè уште беше во добри односи со Ти Џеј Дилашоу и ги изненади сите со својата дрскост.

Од 2016 година Коди Гарбранд се бори со повреди на грбот кои го спречија да се соочи со Марио Баутиста на УФЦ 292. Тој му призна на Мајкл Биспинг дека имал проблеми и со долниот дел на грбот, што дополнително му го отежнува враќањето во октагонот. Поранешниот шампион има биланс од 2 победи и 2 порази во последните 4 натпревари. Во својата последна борба во март оваа година забележа решителна победа над Тревин Џонс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО