Каратето се турка во разговорите за олимписката понуда во Токио 2020!

P

Претседателот на Светската карате федерација (ВКФ), Антонио Еспиноз за Around the Rings (АТР) рекол дека добил „позитивен фидбек“ во Токио во врска со притискањето каратето да стане олимписки спорт.

Еспиноз вчера во Токио се сретнал со гувернерот Јоиши Масузое и министерот за спорт на Јапонија, Хакубун Шимомура.

 „Мислам дека ситуацијата е добро“, рекол Еспиноз за АТР и додал: „Нашата федерација во Јапонија работи многу ефикасно …“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО