Ја објавија резервата за борбата меѓу Сирил Гане и Џон Џонс

Претстојниот викенд ќе го означи враќањето на Џон Џонс на УФЦ сцената, во директна борба за титулата во тешка категорија со Сирил Гане. Ризиците во боречките спортови се такви што може да дојде промена во последен момент. Првата резерва на секој од нив е Сергеј Павлович, според информациите на неговиот менаџер – Али Абделазиз за ЕСПН.

Русинот има активен биланс од 17 победи и 1 пораз на целиот турнир, што го претвора во навистина сериозен претендент за слободниот појас.

Се очекува тој да се мери во петок, бидејќи УФЦ има плафон за тежина дури и за најтешките. Тоа е 120,2 кг.

Павлович дебитира со пораз во 2018 година, кога се сретна со Алистер Оверем, а потоа влезе во серија од 5 последователни нокаути во првата рунда против Морис Грин, Шамил Абдурахимов, Дерик Луис и Таи Туиваса.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО