Хва ранг ИТФ со пет натпреварувачи на „Романија опен 2017“

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ од Лескоец-Охирд на 9 и 10 јуни ќе учествува на Меѓународниот турнир од А класа „Романија опен 2017“ во Орадеа, Романија.

Клубот ќе настапи со четири кадети и еден јуниор. Овај турнир е последен во пролетната сезона и од клубот се надеваат дека помладите натпреварувачи ќе израдуваат со некој медал.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО