Хасан Јусефи брутално го нокаутира Армен Петросијан (ВИДЕО)

Иранецот Хасан Јусефи го нокаутира Армен Петросијан во главниот меч на АМЦ 102. Средбата заврши по само 62 секунди.

Јусефи го испрати непоразениот Ерменец на подот со брутална комбинација лев-десен-лев удар.

Сите три удари беа многу чисти и беа испратени со брутална сила.

Петросијан веднаш падна на подот, а Хасан Јусефи започна со застрашувачка доминантна позиција. Судијата интервенираше по 3-4 секунди и едвај успеа да го истурка жестокиот Иранец.

На овој начин, Јусефи ја освои титулата АМЦ во тешка категорија:

Во коглавниот настан на вечерта бевме сведоци на големо изненадување.

Руската ѕвезда на боречките вештини Вјачеслав Василевски загуби од Давид Бархударијан, повторно со технички нокаут. Повеќекратниот светски шампион во борбено самбо дозволи момент на деконцентрација и беше испратен на подот по навидум лесен удар.

На подот се чинеше дека Давид никогаш не успеа да погоди чист удар и да ја пробие одбраната на Василевски, а судијата брзо го заврши мечот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО