Фреди Роуч: Сент Пјер ќе го победи Нурмагомедов

50

Познатиот бокерски тренер Фреди Роуч даде интересно предвидување за потенцијалниот судир меѓу двајцата најголеми борци на ММА во историјата, Жорж Сент Пјер и Хабиб Нурмагомедов. Американски стручњак во минатото се занимаваше со подготовки на Канаѓанецот.

„Навистина сакам да видам добар меч. Тоа е голем судир што го бараат обајцата. И двајцата совршено ги соборуваат противниците на партерот. Но, Сент Пјер боксира подобро“, вели Роуч.

Канаѓанецот објави дека ја напушта ММА кариерата, но сепак тренира.