Еди Шерифовски поразен на ЕП од Италијанецот Матија Просдокимо

250

 

Еди Шерифовски (-73 кг) е поразен во првото коло на Европското првенство во џудо за кадети во Каунас-Литванија.

Шерифовски загуби од Италијанецот Матија Просдокимо со два вазари поени.

Да потсетиме дека вчера Хмаза Јашари имаше одличен настап и за малку му избега бронзата, а на крајот го освои петото место.

Ipon.mk/В.Д.