Еди Шерифовски на Европското џудо првенство за У-23

На Европското првенство во џудо за млади сениори до 23 години во Потсдам, Германија, ќе не претставува Еди Шерифовски (-81 кг).

ЕП се одржува викендов од 17 до 19 ноември, а ќе настапат 37 земји и 315 натпреварувачи.

Шерифовски (-81 кг) ќе го води селекторот Горан Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО