Дамјан Трајковски блесна на Г-1 турнирот „Босна опен“, го освои сребрениот медал

205

Дамјан Трајковски (+78 кг, јуниори) го забележа најголемиот успех на Г-1 турнирите за ТК Кобра освојувајќи го сребрениот медал на Меѓународниот таеквондо турнир „Босна опен“ од Г-1 серијата.

Трајковски во финалето Бајлеј Клен од унагрската репрезентација и загуби. Сепак, ова е добар успех за младиот натпреварувач на Кобра.