Дали ова е датата кога ќе се борат Миочиќ-Нагну, Волакновски-Ортега?

Френсис Нгану веќе некое време бара борба против Стипе Миочиќ за титулата во тешка категорија на УФЦ.

Жонглираше со месеци, но сега е познат можниот датум за нивниот судир.

Добро познатиот ММА новинар на социјалните мрежи објави дека Миочиќ и Нгану можат повторно да се борат на 27 март.

Доколку оваа информација се покаже како точна, двајцата тешкаши би го предводеле УФЦ 260 каде би имало барем уште една борба за титулата.

Имено, истата вечер бранителот на титулата Александар Волкановски и Брајан Ортега би се бореле за појасот во перо категорија.

Но, досега ниту една од овие борби не е официјално потврдена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО