Богданов триумфално ја заврши сезоната со туш и со шампионска титула (ФОТО)

95

Dalibor bogdanov 12.12.2015 2

Далибор Богданов ја заврши сезоната во германската Обер лига со победа и така направи скор од 10-9, однонсо во Лигата имаше само еден пораз.

Dalibor bogdanov tabela 1

Штипјанецот вчера го тушираше Феликс Кијек од екипата на ТСВ Вестендорф, откако претходно му поведе со 8-1. Победи и неговата екипа ЕСВ Минхен, со што го освоија првото место и од идната година ќе се натпреваруваат во Ландес лигата.

Dalibor Bogdanov tabela 2

Ipon.mk/В.Д.