Белатор 235: Бробата на Џош Барнет и Маркез откажана, Перез ја забележа првата победа во 2019-тата

100

Настанот Белатор 235 се одржа на Хаваите, а првично главната борба требаше да биде меѓу Џош Барнет и Рони Маркез, но за жал на навивачите се откажа во последен момент.

Барнет не доби дозвола од лекарите да се бори, затоа што бил сериозно болен,па така подглавната битка беше назначена во главна.  Видовме како во петел категорија Тоби успеа да го нокаутира Ерик Перез во 54 секунда и ја оствари првата победа за 2019 година.

Главна карта:

Џош Барнет – Рони Маркез – откажана

Тоби Мисех – Ерик Перез со КО 1, 0:54

Алехандра Лара – Вета Артега со одлука (30-26, 30-26, 30-26)

Тајван Клекстон со одлука Брејдон Акео (30-27, 30-27, 30-27)

Eyои Дејвис го победи Крис Циснерс од ТКО 1, 3:55

Прелиминарни:

Хантер Евалд го совлада Брисен Болохао со завршница од 1, 1:42

Џозеф Креер го победи Тај Гердер со одлука (30-27, 30-27, 29-26)

Кас Бел со одлука го победи Пјер Дагузан (30-27, 29-28, 30-27

They call him "Too Quick" for a reason! @toby2quick #BellatorUSO

Geplaatst door Bellator MMA op Vrijdag 20 december 2019
Josh Barnett Issues An Apology

"It's like some sort of a weird nightmare."Josh Barnett shares his regrets as he is unable to fight tonight at The #BellatorUSO🇺🇸 Show.

Geplaatst door Bellator MMA op Vrijdag 20 december 2019