Белатор 145: Лашли го нокаутираше Џејмс Томпсон, Штраус по втор пат го освои појасот (ВИДЕО)

lashley james thompson-davemandel

На Белатор 145 Сент Луис се одржа две борби за титулата.

Даниел Штраус (25-6), по втор пат го освои појасот во перолесна категорија во многу интересна борба со судиска одлука по 5 рунди го победи Патрицио „Питбул“ Фреире (24-3). Ова беше нивната трета средба и првата победа на Штраус.

https://youtu.be/mpPhCAixrdA

Волја Брукс (17-1) со едногласна одлука во пет рунди ја одбрани титулата во лесна категорија  против Марчин Хелда (21-4).

https://youtu.be/lzANaGHmgS0

39-годишниот кечер и ММА борец Боби Лашли (14-2) успеа да се одмазди за поразот со судската одлука на Џејмс Томпсон (20-15-1 NC) од Индија во 2012 година и го нокаутира Англичанецот за помалку од една минута. Лашли има 4-0 во Белатор.

https://youtu.be/RA97yeJ_Gs4

Белатор 145:

Даниел Штраус – Патрицио Фреире (со едногласна судиска одлука, 49-46, 48-47, 48-47)

Волја Брукс – Марчин Хелда (со едногласна судиска одлука, 50-45, 49-46, 49-46)

Мајкл Чендлер – Дејвид Рикелс (ТКО, Р2)

Боби Лашли – Џејмс Томпсон (ТКО, Р1)

Џастин Лоренс – Санчез Емануел (поделена судиска одлука, 29-28, 28-29, 29-28)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО