Алекс Переира: Сите зборуваат за граплингот на Магомед Анкалаев, но не го знаат мојот

Алекс Переира не се плаши од борбата на партер на Магомед Анкалаев.

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија Переира (10-2 ММА, 7-1 УФЦ) планира летен камбек.

„Не сум личност која бирала имиња. Не сум човек да бирам борби“, изјави Переира за Спортснет. „Ќе се борам со кого сака УФЦ, но името што е на маса во моментов е Јиржи Прохаска. Се уште сме во преговори. Би сакал да се борам околу август, но сè уште ништо конкретно“.

Анкалаев е непоразен во последните 12 борби, а последниот што го нокаутира е Џони Вокер во јануари.

„Сите зборуваат за Анкалаев, зборуваат за неговиот граплинг, но мојот не го знаат“, рече Переира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО