10 медали за ЏК Сеишин на „Струга опен 2016“ (ФОТО)

Seisin Struga open 2016 vo stroj

На 3. Меѓународен турнир во џудо „Струга опен 2016“ екипата Сеишин освои 10 медали – 3 златни, 4 сребрени и 3 бронзени.

Seisin Struga open site 2016

Резултати – деца: Теодора Тасеска (-38 кг), Никола Магдески (-34 кг) и Димитри Џокоски (-46 кг) ги освоија првите места, а Теа Настоска (-22 кг) второто.

Помлади пионери: Георгиј Магдески (-46 кг) и Леона Настоска (-44 кг) ги освоија сребрените медали.

Пионери: Марко Тодорчески (-38 кг) е втор, Кристијан Тошески (-73 кг), Орде Трајкоски (-73 кг) и Јован Најдоски (+73 кг) трети.

Seisin borba Struga open 2016

Првата полусезона клубот планира да ја заврши на 26 јуни со настап на меѓународен турнир во Солун – Грција, потоа што следува паузата за годишни одмори.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО