Жуниор дош Сантош го совлада Бен Ротвел на УФЦ во Загреб (ВИДЕО)

JDS-i-Ben-Rothwell

Загребскиот УФЦ спектакл заврши со победа на Жуниор дош Сантош кој во пет рунди беше многу подобар борец од Бен Ротвел. Публиката беше импресиониран од Дерик Луис со нокаутот над Габриел Гонзага, додека регионалните борци не беа многу успешни, Игор Покрајац и Филип Пејиќ претрпеа порази. А првата победа во УФЦ ја забележа Србинот, Бојан Величковиќ.

https://youtu.be/A098vmmZ5SI

https://youtu.be/s62F0HlMkmw

https://youtu.be/Y92GKHpxCMg

https://youtu.be/twYoQ7wFcdU

Сите резултати од УФЦ Фајт најт 86:

Junior dos Santos го победи Ben Rothwell со судиска одлука

Derrick Lewis го победи Gabriel Gonzaga со нокаут – Р 1, 4:48

Francis Ngannou го победи Curtis Blaydes со TKO (лекарска забрана) – Р 2, 5:00

Timothy Johnson го победи Marcin Tybura со судиска одлука (29-28, 29-28, 29-28)

Jan Blachowicz го победи Igor Pokrajac со судиска одлука (29-28, 29-28, 29-28)

Maryna Moroz го победи Cristina Stanciu со судиска одлука (30-27, 30-27, 30-27)

Zak Cummings го победи Nicolas Dalby со судиска одлука (30-27, 30-27, 30-27)

Alejandro Perez го победи Ian Entwistle со пренос – Р 1, 4:04

Mairbek Taisumov го победи Damir Hadzovic со ТКО – Р 1, 3:44

Damian Stasiak го победи Filip Pejic со клуч (rear-naked choke) – Р 1, 2:16

Lucas Martins го победи Robert Whiteford со судиска одлука (29-28, 28-29, 30-27)

Jared Cannonier го победи Cyril Asker со нокаут – Р 1, 2:44

Bojan Velickovic го победи Alessio Di Chirico со судиска одлука (29-28, 29-28, 30-27)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО