Усик жонглира на отворениот тренинг во Чикаго (ВИДЕО)

53

Поранешниот неоспорен шампион во лесно-тешка категорија Александр Усик (16-0, 12 КО) во Чикаго го одработи отворениот тренинг пред дебито во тешка категорија.

32-годишниот Украинец ќе се бори со 6 години постариот Чаз Витерспун

(38-3, 29 КО). Американецот оваа недела го замени Тајрон Спонг кој падна на тестот за допинг.