Резултати од Белатор ММА x Ризин 2 и Супер Ризин 2 (ВИДЕО)

Заврши заедничката гала вечер на Белатор и Ризин.

Настанот беше поделен на два дела и се одржа во Јапонија. Во главниот настан на Белатор ММА x Ризин 2, Патрики Фреир го нокаутира Роберто де Соуса за да заработи место во полуфиналето на турнирот во лесна категорија.

На Белатор ММА x Ризин 2 конасловна борба беше Кјоџи Хоригучи – Макато Такаши, но не прогласуваше победник. На почетокот на борбата Кјоџи му брцна на Такаши во очи и борбата беше прогласена за пропадната.

Во вториот дел Чихиро Сузуки го приреди најголемото изненадување во историјата на Ризин. Тој успеа да ја нокаутира легендата на Белатор, Патрицио Фреир во првата рунда.

Хуан Арчулета успеа да го победи Хиромаса Огикубо и да ја освои титулата во бантам категорија на Ризин.

 

Резултати:
Прв1: Белатор ММА x Ризин 2
Патрики Питбул – Роберто де Соуза со ТКО Р3, 0:49
Кјоџи Хоригучи – Макото Такахаши – поништена Р1, 0:25
Кана Ватанабе – Вета Артеага (29-28, 29-28, 29-28)
Магомед Магомедов – Дени Сабатело со завршница Р1, 3:55
Андреј Корешков – Лоренц Ларкин (29–28, 29–28, 28–29)

Втор 2: Супер Ризин 2
Вугар Керамов – Микуру Асакура со завршница Р1, 2:41
Хуан Арчулета – Хиромаса Оугикубо со одлука
Сеика Изава (в) – Клер Лопез со завршница Р1, 1:06
Чихиро Сузуки – Патрицио Питбул со КО Р1, 2:32
Тофик Мусаев – Акира Окада со КО Р2, 1:11
Шинобу Ота – Кента Такизава со ТКО Р1, 4:54
Игор Танабе – Даичи Абе со завршница Р1, 4:34
Јуки Ито – Хироја Кондо со одлука

https://twitter.com/rizinmania/status/1685577563073380352?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1685577563073380352%7Ctwgr%5E3f62366bfd8f053002d7dcfeae0bb48323db1aed%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Frizinmania%2Fstatus%2F1685577563073380352image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bellator MMA (@bellatormma)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bellator MMA (@bellatormma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО