Мек Грегор за Гејџи: Ги посра гаќите! Ќе го нокаутирам со еден удар!

Конор Мек Грегор тврди дека Џастин Гејџи му ги посрал гаќите.

Минатиот викенд, Гејџи го нокаутира Дастин Пориер на УФЦ 291 во Јута. Така ја освои титулата во БМФ, а Конор Мек Грегор веднаш го предизвика. За време на прес-конференцијата ова го изјавија со Гејџи.

Џастин ја одбил борбата со Ирецот, затоа што верува дека е на стероиди. Гејџи рече дека Конор 6 пати одбил да се бори со него. Мек Грегор очигледно не се согласува и се заканува дека ќе го нокаутира Гејџ со еден удар.

„Џастин Гејџи си ги посра гаќите. Подготвен сум да се борам во која било тежина. Ќе го нокаутирам со еден удар. Тоа е загарантирано”, напиша Мек Грегор на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО